KINOčák

Vidíme sa 20.7. – 22.7.2018 na hrade Šariš (Veľký Šariš, okres Prešov)

 

Filmová noc na hrade (FNNH) je filmový festival zameraný predovšetkým na krátky film. Počas dňa sa Šarišský hrad premieňa na oázu kultúry prostredníctvom sprievodného programu (hudba, divadlo, tanec, fotografia, workshopy, prednášky a podobne). Počas dvoch dní a dvoch nocí prináša návštevníkom hradu bohatý program. FNNH ponúka divákovi hlavne kvalitné, nové krátke filmy, ktoré si len tak nemôže pozrieť v kine alebo v televízii. Je to festivalový priestor pre nové inšpirácie, možnosť spojiť kultúru a oddych v prírode s najbližšími (počas FNNH umožňujeme na hrade stanovať). Skvelé novinky zo sveta filmu a kultúry. Prezentácia miestnych, ale aj zahraničných umelcov.

Večerný program patrí až do skorých ranných hodín filmovému umeniu. Prvý premietaný film je celovečerný, a to za prítomnosti zaujímavých hostí spojených s daným filmom. Potom až do svitania dostávajú priestor krátke filmy. Nedeľný východ slnka dáva krásnu bodku za festivalom. Filmová noc na hrade chce byť stálou akciou na Hrade Šariš a priniesť tak kultúru aj do iných miest na Slovensku, nielen do hlavného mesta. Spojenie prírody a kultúry umožní návštevníkom plnohodnotne stráviť čas počas dvoch dní na festivale Filmová noc na hrade.

Zvelebenie pre kraj

Dopomohli sme k postaveniu dreveného prístrešku. Vyrobili sme lavičky na sedenie. Zakúpili sme veľkoobjemovú nádrž na vodu kvôli hygiene návštevníkov. Opravili sme kino vo Veľkom Šariši na premietanie z 35 mm filmového pásu. Osobnou komunikáciou a mediálnou kampaňou sme sa snažili robiť osvetu o kraji a Hrade Šariš. A vymazať v ľuďoch mylnú predstavu, že Šariš je Spiš.